isaiahnuccio
isaiahnuccio isaiahnuccio
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Match the total cost to the correct unit price. HELP

Match the total cost to the correct unit price HELP class=

Respuesta :

Crxxom Crxxom
  • 24-03-2021

Answer:

[From top to bottom]

1.5 ; 1.25 ; 1.75 ; 1.05

Step-by-step explanation:

1. $9/6 = $1.5

2. $6.25/5 = $1.25

3. $7/4 = 1.75

4. $5.25/5 = 1.05

Answer Link

Otras preguntas

February has 28 days except during a leap year. A February calendar is shown below. Liam realized he had soccer practice for 3/7 of the days in February. How ma
If the edge of a cube is 6 centimeters and the edge of a second cube is 5 centimeters, the difference in the volume of these cubes is
Please help me translate, it would mean a lot;
how did the Chinese feel about the mongol empire.
Fraction of an amount James has 20 sweets 3/4 of the sweets are red How many sweets are red?
1. Explain why it is important that local councils are made up from a mix of different parties
13. Find the value of x B 2x - 1 3x - 7 60° А
What were characteristics that pulled the Greek city-states apart? Choose all answers that are correct. separation by land and sea different languages culture
what natural boundaries are used to form borders
The ______ psychology movement focuses on understanding the full spectrum of the human experience by focusing on topics such as hope, curiosity, and resilience.