Respuesta :

Answer:

Option 4

Step-by-step explanation:

For every blizzard you buy you pay 3 more dollars. Therefore, if you get 2 blizzards it is $6. 3 blizzards is $9. And so on......

option one. this is because for every one blizzard it is 3 dollars