archerchristen7
archerchristen7 archerchristen7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass class=

Respuesta :

babypanda8970 babypanda8970
  • 23-03-2021

Answer:

$28.25

Step-by-step explanation:

$25.75 + $28.75 + $30.25 = $84.75

$84.75 divided by 3 = $28.25

Answer Link
XLig22
XLig22 XLig22
  • 23-03-2021

Answer:

they will each get $28.25

Step-by-step explanation:

Add up all of the tips and divide by how many people there are...in this case there are 3 people

Answer Link

Otras preguntas

use the order of operations to evaluate each expression. 4x4+3
I have been stuck on this question and i would like to know how to solve it ? A mother horse and a baby horse walk 10 miles from point A to point B. The mother’
What can you infer from the fact that some 300 songs were written about Lindbergh's 1927 flight?
a chef uses 3 3/4 pounds of semolina flour and 1 5/8 pound whole wheat flour for each batch of pasta she makes.one week she uses a total of 86 pounds of flour W
List three things that Gandhi and his followers want from the British.
A number (x) increased by 6 and then the sum is doubled
why did people hate the roman empire
I have been stuck on this question and i would like to know how to solve it ? A mother horse and a baby horse walk 10 miles from point A to point B. The mother’
why are humans more like animals than plants
A baseball player reaches base 35% of the time. How many times can he expect to reach base in 850 at-base?