devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

What is Medieval Problem Of evil
How did Ayatollah Ruhollah Khomeini help create political change in Iran? A. He created the Muslim Brotherhood to ensure that all Iranian soldiers were Muslims.
Given that (1,9) is on the graph of f(x), find the corresponding point for the function 2/3 f(x)
Word problem, please help 2 was divided into a particular number.This quotient was then multiplied by 6, and 5 was taken from that product. If the previous oper
An animal cell has a 2% salt concentration. It is placed into a solution with a 0.05% salt concentration. What would happen to the animal cell?
What is the value of z? 53=−19z+5+7z
Draw a quick picture of 3 hundreds
Leo is adding gravel to the edge of his driveway. He orders 6 bags of gravel for $252. How much would it cost if Leo orders 8 bags instead?
Jamal Solved the equation by completing the square x^2 -8x + 14 = 0 which equation shows one of the steps Jamal could have taken to complete the square? A. x^2
Describe the means by which spain attempted to defend and spread catholicism at home and abroad? Written Response please help.