aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Emely has 25 onions and 14 peppers that she grew in her garden. homw many more oinons does she have that peppers
State if the question is BIASED or UNBIASED. Do you pay for your own car insurance?
how does society change over time history
How did glasnost affect Soviet states outside Russia? More open trade increased stability in those countries. More tension led to military buildup in those coun
what is the act of preforming a task several times called
How does changing the temperature affect the chemical reaction? A) Solubility of the solutes and the reaction rate are increased as the temperature of the react
What is the value of this expression? 27+4×(8−4)
How do debate and compromise e help a bill become a law?
Match the correct motive (Precautionary, Speculative, or Transactions) for holding money to the following definitions. Definition The stock of money people hol
HELPPP!!! 20 POINTS We have to write our first body paragraph of an essay Today, write body paragraph 1 to argue your first reason why American culture has o