dbarry24 dbarry24
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of sliced cheese weighs 2 1/4 pounds and costs $18. If 3 slices weigh a total of 2 ounces, how much do the 3 slices cost?

Respuesta :

cooperd0609 cooperd0609
  • 22-03-2021
10 slices will cost 10 dollars
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP!!!!!!!!!!​
Is the unit of measurement that relates to quantity??? HELP
What is the MAIN reason water from the oceans turns to water vapor, and then evaporates into the air?
Find the angle of the sector indicated. Find the correct answer to the problem. A: 120 degrees B: 125 degrees C: 135 degrees D: 140 degrees
Fufjdlhflysoydyodlydyllsly
If you know the radius, r, of a circle, what do you multiply r by to get the circle's CIRCUMFERENCE?
#10 What is the adverb tomorrow modifying?
V=pie r^2(h/3) what formula could be used to find the height of the cone
What can you infer about the family’s meeting about Gregor from the passage?
Which are factors of a successful therapeutic relationship between a doctor and a patient? a/ empathy and active listening only b/ empathy, active listening, an