33sayfde 33sayfde
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

1 pound of cheese cost 3.00. Layla has 13.00 to spend. How many pound of cheese can she get?

Respuesta :

27jwilliams
27jwilliams 27jwilliams
  • 26-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cheyenne8912
cheyenne8912 cheyenne8912
  • 26-02-2021
answer: 4 pounds of cheese
hope it helps :)
Answer Link

Otras preguntas

there’s a picture attached xox
Following the fall of Rome how did the Catholic Church continue to grow? Select all that apply.
what is the solution to the system of equations 2x-y=7 y=2x+3
Which graph represent the solution set of this inequality
Which graph represent the solution set of this inequality
can you solve it plz ????
What value should be in place of the X
Nothern artists often decorated their work with things from their
can you solve this? ;)
A local hamburger shop sold a combined total of 758 hamburgers and cheeseburgers on Sunday. There were 58 more cheeseburgers sold then hamburgers. How many hamb