ezwilson920
ezwilson920 ezwilson920
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Grace got a manicure for $26 at a salon. She plans to leave a tip of 15%. How much will Grace leave as a tip?

Respuesta :

makaiburnett makaiburnett
  • 26-02-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

Answer Link
an7164485
an7164485 an7164485
  • 26-02-2021

Answer:

what are the opinions?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how does climate affect the type of house you live in or the clothes you wear
Please help:) Match the words in bold to their meanings within the context of the excerpts.
A net force acting on an object causes the object to accelerate in the direction of the force; what is this?
an object that weighs 1 pound on Earth weighs only 0.17 pound on the moon. zacks dog weighs 17 1/2 pounds on earth. how much does his dog weigh on the earth tha
Which of the following phrases is NOT an absolute phrase? A) Eyes searching B) Her hands reaching C) To the extreme D) Tiny heart beating
How many centiliters are in 5 quarts
An example of a two axis political model is
The power to occupy a place of authority over the United States is known as A. presiding power. B. executing power. C. legislative power. D. party power.
There are 18 cans of peas in a case. Each can of peas is 12 ounces. If a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
What is 19 divided by 4,25