Suacyvato
Suacyvato Suacyvato
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLSSSSS HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP IL GIVE MRE POINTS

PLSSSSS HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP IL GIVE MRE POINTS class=

Respuesta :

liz50070
liz50070 liz50070
  • 25-02-2021
ok for the first one. since 24/4 is 6 the first answer is correct but since each walk is $6 and 5 walks would get her $30. both answers are correct

then for the second one, you would start with 3 miles per 1 hour (because 6/2 is 3) and then the answer would be 9 miles in 3 hours because if she did 6 miles in 2 hours, 6+3 would be nine. so the last one is correct
Answer Link

Otras preguntas

For any two nonzero integers, the product and quotient have the same sign. True or False
the mean is affected by outliers?
the school chorus has 52 students, which represent 26% of the seventh graders. how many student are in the seventh grade?
why does table salt dissolve more rapidly than rock salt
chromosomes move to the middle of the spindle during what phase
what is the adverb phrase in the sentence? Various types of campers with tents or RVs camp out with their families. A. of campers B. with tents or RVs C. with t
Mr.Salvi makes car payments of 489.95 each month. How much does Mr.Salvi spend on car payments in 12 months?
Use the term "concentration" in a sentence about liquids that conveys its meaning. (9 points)
Which groups had religious freedom in colonial Pennsylvania
Last month a manufacturing company shipped 452 boxes of ball bearings each box contains 48 ball bearings. How many ball bearings did the company shipped last mo