ariisd ariisd
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy one papaya for $3 then how many can you buy with $24

Respuesta :

KailynB5 KailynB5
  • 25-02-2021

Answer: You can buy 8 papayas.

Step-by-step explanation:

24 divided by 3 =8

Answer Link
student1AnneChesnutt
student1AnneChesnutt student1AnneChesnutt
  • 25-02-2021

Answer:

8 Papayas

Step-by-step explanation:

24 divided by 3= 8

Answer Link

Otras preguntas

Dylan wanted to find the average number of hours per day that the students in his class practiced their instruments. He chose three students by drawing their na
given f(x) = -8x+6 and g(x) = x^3 choose the expression for (F of G)(x)
Is 4x(y by the power of 2) plus 5(x by the power of 2)y simplified?
Determine the volume of 0.150 M NaOH solution required to neutralize 145 mL of a 0.25 M HCl solution. The neutralization reaction is NaOH(aq) + HCl(aq) → H 2 O(
Thirty-six out of 60 is _______.
Try to figure out who the ideal customer is for the IPhone X
Identify the correct sentence. A. Jessica hadn’t done all that bad. B. Jessica hadn’t done all that badder. C. Jessica hadn’t done all that badly. D. Jessica ha
Which best restates the meaning of this line? What here shall miss, our toil shall strive to mend.
write a function rule for the table. x: -3,-2,-1,0 f(x): 1,2,3,4 A) f(x)=x+4 B) f(x)=4x C) f(x)=x-4 D) f(x)=-4-x
How many integers are between 5/3 and 30/7?