owlfan owlfan
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?

Respuesta :

aliciamaida1214 aliciamaida1214
  • 25-02-2021
ANSWER: 0.64 cents

EXPLANATION: 0.49x1.31 = 0.6419 = 0.64
Answer Link
AlterrLKN
AlterrLKN AlterrLKN
  • 25-02-2021

Answer:

0.64

Step-by-step explanation:

Bananas:0.49:1

?:1.31

1x1.31 is 1.31 so

0.49x1.31=0.64

Answer Link

Otras preguntas

Sarah scored 10 points less than 3 times the number of points that Ross scored. Sarah scored 11 points. How many points did Ross score?
Help ASAP no Rocky:))
What are the three ordered pairs that should be in the table of values y=2x-3
Where is the appendix located? A. at the lower portion of the cecum B. behind the larynx O c. posterior to the stomach OD. at the lower portion of the colon E.
HELP PLEASE WILL MARK BRAINLIEST!!! Find the area. Simplify your answer.
Dylan's linear model uses the equation y=3.0x+1.1 to represent the data shown. Which is the residual of the data value at (6, 18)? A. -0.55 B. -1.1 C. 1.1 D. 2.
HELP ME PlEASE! I am STRUGGLING??
Question 1 (1 point) Replace the bolded word or words in the first sentence with the correct direct object pronoun in the second sentence: Tu regardes la télévi
If you can't brake to avoid a hazard, you should A. engage yotir antilock braking system B. accelerate immediately instead C. attempt to steer around it instea
Logical fallacies, whoever doesn’t play outside will become obese?