danae32702 danae32702 24-02-2021 Mathematics contestada Jessica bought 2 slices of pizza and a soda for $6.25. Alfredo bought 3 slices of pizza and a soda for $8.75. How much does each slice of pizza cost? a) $2.50 b) $1.25 c) $2.00 d) $2.15