shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

Art history L59 John Gould was not only a bird artist, but also a well known scientist True or False
if mp is p , price including VAT is q, discount amount is r and VAT amount is s ,then find the relation between them ​
how do you estimate the car
Lumber pieces that are 1 1/2 inches thick are being piled in the bed of a truck. The bed rests at a height of 36 inches and the crew has been instructed to make
can someone make me a super hard math equation that equal 16 please (with variables and exponents)
Distinguish between principles, guidelines and standards, using examples of each to illustrate​
Evaluate the coefficient of x^5 and x^4 in the binomial expansion of (x/3-3)^7. Hence find the coefficient of x^5 in (x/3-3)^7(x-6)
Which models of the atom in task 1 are not supported by the results of the hydrogen gas experiment? For each of these models, explain the experimental results t
Multiply: 3/ 7 a7 b3 c4 and 14/ 6 a3 b4 c
If 14.2 g of Al(NO_3)_3 is dissolved in 655g of water, what is the boiling point of the solution