ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

1. What are some examples of growing political radicalism in the US?2. What is the difference between patriotism and nationalism?
List the 5 steps to sanitize.
So beyond grateful for everyone who takes the time to help on here.
Karina is writing a paragraph comparing and contrasting her experiences on her school’s lacrosse and soccer teams. Point: Like the soccer team captains, the lac
what is the square root of 32? show your steps.
Multiple Choice: Which of the following measures could describe the total area of a desk? Explain how . you know A. 4 square inches B. 4 square feet C. 4 square
Your friend says you can't use the equation x = vo t + 1/2a( t )^2 to find the horizontal displacement of a horizontal projectile with a constant velocity becau
Find the distance between the two points rounding to the nearest tenth (if necessary). (−3,6) and (−9,−2)
Choose the TRUE statement about 165
The coach asked me( to buck up ) [ Identify the phrase type]​ please give the answer option :-1.noun2.verb3. adjective