lancey77backup lancey77backup
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Dan spent $765.00 on equipment to open a business selling burritos. He sells the burritos for $3.50 each. The cost of the ingredients to make each burrito is $0.75

Respuesta :

blg92 blg92
  • 23-02-2021
What are you trying to find?
Answer Link

Otras preguntas

Protons have about the same mass as
Please help me it’s emergency
If the midwest experiences a severe drought that damages the corn crops, we should expect the:_________. A) Supply of corn will increase and the price of corn w
Find the Inverse of f(x) = 2x - 6 Of(x)= 2x + 3 O f(x)= 1/2x+3 Of(x) = x + 3 Of(x) = 2x - 3
Arrange the operations into the order they should be performed in. (60 + 15) - 3-2 Subtract 2. Add 60 and 15. Divide by 3.
In the 1700s, the concept of individualism was so important for Americans that rights were added to the Constitution in the Bill of Rights. the Constitution gua
Once values and ethical standards have been formally adopted, a company must …….. A. require every employee to memorize the company's formal statement of core v
Does anyone know this
define sustainable forestry.
A 11.0kg bucket is lowered vertically by a rope in which there is 164N of tension at a given instant. Determine the magnitude of the acceleration of the bucket