faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 packs of gum cost $2.10 how much is one pack

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

2.10/6

0.35

Hope it is useful

Answer Link
Coliver2005
Coliver2005 Coliver2005
  • 22-02-2021

Answer:

0.35 cents

Step-by-step explanation:

6 : 2.10

I        I

v       v

1 : 0.35

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

80 is 32% of what number
what is entrepreneurship
12% of how many shirts is 36 shirts i think is 30 if you agree comment
The “Chunnel” was meant to connect
3 (14-7)-16 evaluate the expression?
Write an essay explaining whether learning always has a positive effect on a person's life. Learning always has a positive effect on a person's life because ___
Which is a quality that is part of a person's nature
If you want to come to America to practice your quaker religious beliefs chances are you would have settled in
If you needed to illustrate elements of comparison and contrast between two topics, which method of illustration would be most appropriate
palabras en ingles q terminen ight