ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

list the size of DEF in order from shortest to longest​
I will give you brainliest!!!! Which term best describes the slope of this line?
What fitness gram skill would you do to increase your cardiovascular endurance?
Help I don’t understand the concept
Question 16 of 252 PointsWhich of the following best describes the effect of a tariff on the import ofcars from a foreign country?A. The domestic economy goes i
A camera takes a picture that is the correct brightness and the correct zoom level, but the depth-of-focus is too small. One way to increase the depth-of-focus
H Br H Br H Br Br H What best describes these two molecules? They are not isomers. They are structural isomers. They are geometric isomers. They are both struct
The self-referencing effect refers to ________.
Which equation can be used to determine the distance between the origin and (–2, –4)? d = StartRoot ((0 minus 2) + (0 minus 4)) squared EndRoot d = StartRoot (0
Question 1(Multiple Choice Worth 1 points) (01.07 LC) Read the sentence and choose the correct adjective to best complete the sentence. Los maestros son muy O c