amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kellia and her friends paid $74 for 8 pizzas. What was the cost of one pizza?

Respuesta :

dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 26-01-2021

Answer:

$9.25

Step-by-step explanation:

74 ÷ 8 = 9.25

hope this helps...

Answer Link
mariexox
mariexox mariexox
  • 27-01-2021
74 \ 8 = $9.25
answer 9.25
Answer Link

Otras preguntas

The world on turtles back is a creation myth because
If presidential candidates want to use federal campaign funding, which of the following requirements do they need to meet?
What, if anything, would have been different if the nurse had not been created? Would the ending be different? Why or why not?
You make and sell triangular flags. Each flag has a base of 3.5 feet and a height of 2.5 feet. Fabric for the flags costs $0.40 per square foot. What is the cos
Can someone help me with my math homework I don't get it and can you please explain how you did it. Also only help me with the highlighter problems...
three billion, four hundred million years old. Write in standard form and expanded form.
Excel has more than 400 additional functions that perform just about every type of calculation you can imagine. Answer a. True b. False
WHAT IS 6 1/3 - 4 2/3
How are oxbows and loess similar?
Advise Florence and her team on how they can convince the staff using john kotter's theory to lead change