VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence below shows correct use of em dashes? She will one day inherit this kingdom—the one on the map—to rule as her own. She will one—day inherit t
The east coast of the United States experienced rapidly rising water and extreme flooding, but no deaths were reported because of the tsunami. Answer True Fa
A hotel chain charges $80 each night for the first two nights and $50 for each additional night's stay. The total cost T is a function of the number of nights x
The beginning of Anglo-Saxon period corresponds with which historical event
Which of these shows a reflection between Graph A and Graph B?
Why did Machiavelli advocate the use of force by a ruler
The Physics Club is planning to serve homemade ice cream at the annual picnic. Alicia's mother has provided a recipe that calls for 6 eggs for one gallon of ic
How many schools in the united states are named after martin luther king jr.?
Why are enzymes so important?
how to write 3.020 as a fraction or a mixed number