ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

solve pls brainliest
19. Eukaryotes differ from prokaryotes in that they contain a(n) ______ and ______? A.cell membrane; a nucleus B.nucleus; a cell membrane C.nucleus; internal m
For the point P(-20,7) and Q(-13,12), find the distance d(P,Q) and the coordinates of the midpoint M of the segment PQ.
Rewrite the following sentences to "paint the picture" for the reader. Include imagery (sensory details) AND descriptive language to make the sentences more viv
help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
please help ! this is rly easy but I just want to clarify that I got everything right. tysm !
Do the Three Laws of Robotics still apply today?
solve pls brainliest
Whats important to nutrition but is not a nutrient
a small nail may Pierce an inflated car tyre and remain there without pressure reduction in the tyre ..explain the observation ​