WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

put 1,200 in words spelling
4. Given that [(3-4m)/m=(2-9)/m] ,find value of m.​
15. The staff members of a school agreed to contribute 200 Birr each to make up a fund to help needy students in the school. Since then, two new members have jo
PLEASE HELPP TYY ILL GIVE 30 POINTS
A kitchen has an oven and refrigerator. The oven is now 190°C and the cooler is -30°C. The oven cools down by 7°C every minute, and the refrigerator warms up by
PLEASE HELPP TYY ILL GIVE 30 POINTS
Which of the following describes the most likely defect in muscle cells of patients with type 2 diabetes
1. What does handling information mean, and the legislation that relates to the handling of information?
What is the mean number when you have a poll and 49% of respondents answer yes and the sample size of 8?
Explain the significance if the flow system in the nephron where the glomerula filtrate flows in opposite direction to that of blood in surrounding capillaries.