204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The mean of a normally distributed dataset is 12, and the standard deviation is 2. what ? % of the data points lies between 8 and 16.
How do you do it? Or how do you solve it? Can you give me the answer so I could understand better?
please help! Will upvote One difference between mixtures and pure substances is that A) mixtures can be physically separated. B) mixtures are made of one ty
Which statement best describes an artistic convention used in the Book of Kells? Monks painted interlaced lines that twist and weave around one another. Calli
Given the DENOUEMENT of "A Doll's House," which of the following alternate endings represents the Historical Context of womens' roles in Victorian Society? Ques
______: particular moral excellence. A: Sheer B: deceit C: virtue
Together a computer, monitor, and printer cost $1935. the monitor cost $400 less than the computer, the printer cost $50 more than the monitor. Find the cost of
Use the graph of the sine function to find the values of theta for which sin theta = 0.
rental apartments and private homes are examples of ?
The angle between incident ray and plane mirror is 40 degrees. What is the total angle through which ray of light turns.