Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

selena bought 3.75 punds of meat for 4.64 per pound. what was the total cost of the meat?

Respuesta :

Homework2000
Homework2000 Homework2000
  • 25-10-2016
No the answer is $17.40..... 4.64x3=13.92
4.64x.75=3.48
13.93+3.48=17.40
Answer Link

Otras preguntas

AYOO Hey plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
The prince decrees at the end of the play that some people will be pardoned and others will be punished. Who is truly at fault for the deaths of Romeo and Julie
PLEASE HELP ME..I ALSO NEED THE WORK SHOWN!!! PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE During a game, Stephen's team scored 64 points. Stephen scored 1/4 of what his team got.
Which narrative point of view is shown in the passage? Joy leapt in his father's heart for his son who was quick to learn, thirsty for knowledge; he saw him gro
"A tsunami is like a big tidal wave that comes to shore and causes mass destruction." Do you agree with this statement? Give a reason for your answer.
Fil in the blank in the following sentence with the appropriate phrase below. C'est la fille de ma tante. C'est O A. ma cousine O B. ma nièce O C. ma soeur O D.
why might tobacco & alcohol advertisements target teens?
Bamboo and tea are found in the _____ of east Asia.
The graph shown can be used to convert between kilometres and miles.
What is aerobic respiration?