contestada

Plz help me!!??!?

Carmen is selling pies at the cherry festival to raise money for her local volunteer fire department. She sells 85 pies for $12 each. The supplies to make the pies cost Carmen $340. What is the unit rate of the profit made for each pie?

Respuesta :

well first divide 12×85=___ ÷340