ivoreecepda0821
ivoreecepda0821
24-12-2020
Mathematics
contestada
helpmepleasethankyou:)
Respuesta :
maddy837
maddy837
24-12-2020
Answer:
4 6-packs would cost $14.40
8 6-packs would cost $28.80
1 juice would cost $0.60
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
the scientific study of heredity is called
What problems will squid and oysters have
. Which additional word or words in the sentence should be capitalized? Have the pittsburgh penguins always been your favorite hockey team? Choose all answers t
what two particles make up the atomic mass of an atom?
The town of Bertsville increased from a population of 3562 people in 1970 to a population of 9765 in 2000. Assume the growth was exponential. a.) what is the g
what are to equivalent ratios to 6:7...14:28....27:9...15:12......35:40
What is the measure of angle 1 ?
The scale of a model train is 1 inch to 13.5 feet. One of the cars of the model train is 5 inches long. What is the length, in feet, of the actual train car?
how might a variation in speed among individuals of a shark species affect the population of that species
Make a sentence out of these words and you will be my hero! Distrust,Uncertain,Incomplete,Unlikely,Unfair,Discontinue,Unaware,Disorder,Discount,Indirect,Unopene