Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

contrast intensive and extensive phisical properties​
Click on the implied main idea.
A pianist plans to play 5 pieces at a recital. In how many ways can she arrange these pieces in the program? Your answer is
Which of the following represents a case in which you are not accelerating? View Available Hint(s) Which of the following represents a case in which you are not
Pure platinum is too soft to be used in jewelry because it scratches easily. To increase the hardness so that it can be used in jewelry, platinum is combined wi
What substance is described as functioning to allow: neuromuscular excitability, secretory activity, membrane permeability, & maintaining correct osmotic r
In your own words, what is "market research"?
Which sentence describes an example of sublimation? A. Dew forms on leaves on a cold morning. B. Liquid deodorant sprayed on a person’s body evaporates. C.
Can someone please help me with this question it has been confusing me.
A different atom of iodine has a mass number of 128. What is this atoms relationship to the atom with a mass of 126