nani34
nani34 nani34
  • 21-10-2016
  • Mathematics
contestada

deprina buys a large cup of coffe for $4.70 on her way to work everyday. if there are 24 workdays in the month, how much does deprina spend on coffe through out the entire month?

Respuesta :

science231
science231 science231
  • 21-10-2016
$112.8 you multiple $4.70 and 24
Answer Link
landonwashereFORMATH
landonwashereFORMATH landonwashereFORMATH
  • 21-10-2016
$112.8 you multiple $4.70 and 24 Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The expression 24y+36 represents the cost of a dozen eggs.use factoring to write an expression that is equivalent to 24y+36
Where do all the numbers belong?
Which statement below best explains the main goal of Manifest Destiny during the 1800's? A To create an alliance between the United State and the Mexican Empire
How to inverse this function step by step f(x)=x-3/5
When multiplying 2x-8/x^2-4 times x^2+6x+8/x-4, what are the term(s) that can be cancelled
Theres moreeeeeeeeee.......help
Need Help! Quickly please!
Describe the social and economic challenges facing the newly formed country of Slovakia.
What is the value of y in the solution set of the system of linear equations shown HELP HELP HELP
What was Harriet Tubman's greatest achievement?