nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 APPLES for $12.00. How much will it cost to buy 6 APPLES?

Respuesta :

JiminandTaemybias
JiminandTaemybias JiminandTaemybias
  • 25-11-2020

Answer: $7.20

Step-by-step explanation: Let me know if I'm wrong!

Answer Link
tristanparker24
tristanparker24 tristanparker24
  • 25-11-2020

Answer:

7.20$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help on this please (:
You notice that one of your coworkers is disposing of contaminated materials in the regular trash. You have seen her throw away her gloves, blood-soaked gauze,
matthhhhhhhhhhhhhhhhh
Which of the following explains how rumen biotechnology improves feed for ruminant animals? by identifying small amounts of bacteria from tiny samples of meat b
what is the total area of the figure below if each unit represents 5 yards?
write types of geverment system in the rest of the world​
I think of a number subtract 5 then double the result
how did the European contact with the Americas impact the native populations
In the first 3 months of the year, an electronics store sold 1,446 cameras. How many cameras did the store sell in March? Write and solve an equation.
please help me!!!!!!