hdeleon8035 hdeleon8035
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help this is my last question (math class)

I need help this is my last question math class class=

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.00 for 2 loaves is $2.50 a loaf.

She wants 5 loaves for $12.50

5*2.50= $12.50 so she is correct.

Answer Link
alyssaralyssa alyssaralyssa
  • 24-11-2020
agree with majorie.

since four loaves would be ten dollars. add one more loaf and that would cost $2.50. so $10 + $2.50 is $12.50
Answer Link

Otras preguntas

can you help me on problem 1 of Three-Dimensional Figures
find the 6th term of (x+2y)^10 using the binomial theorem
Putting happenings or thoughts into the proper sequence produces ______. coherence cohesion content
A coffee shop uses 4 liters of milk everyday. If they have 15 liters of milk in the refrigerator, after how many days will they need to purchase more?
(6x to 2nd power -3x -7) (2x +5)
what two main political groups existed in the colonies in the 1700s? and how each group got its name
What is two fifths minus one fourth
how much time is from 8:30-10:22
How do gases enter and exit a plant?
What adds to get 15 and multiplies to get negative 20