aariciamills aariciamills
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $3.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

khalilalovejoy
khalilalovejoy khalilalovejoy
  • 24-11-2020

Answer:8 ounces more

Step-by-step explanation:Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 ounces more

Step-by-step explanation: Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Many Southern states left the Union shortly after Lincoln was elected president. Proofread the sentence, and correct the error.
the perimeter of a rectangular painting is 368 centimeters is the length of the painting is 97 centimeters what is the width
Why do most people begin a diet? A. to lower their blood pressure B. to raise their cholesterol C. to lose weight D. to avoid disease
Miriam's uncle donated 120 cans of juice and 88 packs of cheese crackers what is the maximum amou t of students that can come to a school picnic
determine the number of bytes in 513 BM
why is the keyboard calledQWERTY
earthquakes are the cause of other natural disasters, such as _____. landslides, tsunamis, and liquefaction aftershocks, foreshocks, and tsunamis tsunamis, floo
What adds to make -4 but times to get -12
bella types at a constant rate of 42 per minute. is the number of words she can type proportional to the number of minutes she types?
the formal duties assigned to the vice president by the constitution are?