bn274641 bn274641
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Four movie tickets cost $61. What is the cost for one ticket?

Respuesta :

jusstlayla12
jusstlayla12 jusstlayla12
  • 24-11-2020

Answer:

$15

Step-by-step explanation:

you divide 61 and 4 which gives you 15.25 and since you can't go up which makes it over priced you will make it the same so it $15

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate. 42 apartments on 3 floors apartments per floor
Complete the sentence. Members of _________ formulate policy in committees and subcommittees to address environmental needs. the courts Congress interest gro
(-87-12÷3×4) + (37-29) ×4​
fill the blanks.......​
Helppp Helppppp please !!!!!!
QUESTION 2 Which of the following stages are not normal in the grieving process? bargaining denial and holding back tears acceptance all of the above
Help needed asap please
4. How would Americans' answers differed 1775, at the start of the Revolutionary War?
give example question about book a taxi?
The price of a cup of coffee has risen to $2.45 today. Yesterday's price was $2.15. Find the percentage increase. Round your answer to the nearest tenth of a pe