eanderson222
eanderson222
24-11-2020
Mathematics
contestada
anyone know the answer to: (h – k)(3)
Respuesta :
Izzy1974
Izzy1974
24-11-2020
Answer:
Step-by-step explanation:
(h-k)(3)= 3h-3k
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
3 pounds of grapes cost $2.43. What is the cost per pound?
Where are phospholipids most likely found in a eukaryotic cell?.
Which units are used to measure both velocity and speed? Select three options. 1- m/s 2- d/t 3- km/h 4-mph 5-lph
-. We picked a pretty bouquet of flowers for our mom Which word is the noun
In which sentence is the colon used correctlv? a. The philosopher studied: ethics, and her main focus was survivor guilt. b. Survivors may know they have done
Provide the present tense forms of estar.
Brad and Wes are building a tree house. They cut a 12 1/2 foot piece of wood into 5 equally sized pieces. How long is each piece of wood? Choices:1/2 ft,2 1/4
How does Malala use her words to influence change in the world?
The branch of public law that deals with the various regulatory functions and activities of agencies of the government is: a. administrative law. b. substantive
Please only look at the first question.