loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Seventy million pounds of trout are grown in the U.S. every year. Farm-raised trout contain an average of grams of fat per pound, with a standard deviation of g
Angle 1 and angle 2 are complementary angles. The measure of angle 1 is 58°. The measure of angle 2 is 2x°. Find the value of x
Given fx) = 10– 2x, find (7). оооо 7 56
Nash's Trading Post, LLC issued a five-year interest-bearing note payable for $222000 on January 1, 2019. Each January the company is required to pay $44000 on
What is not one of the top health concerns in the United States
w b Х What is the value of c? 4 4 units a с 0 5 units Y 6 units 3 Z O 7 units
which would provide the body with the most energy ? a.forming bonds between to amino acids b.braking the bonds in a monosaccharide c.braking a single carbon bon
Exponent of x? Exponent of y?
Evaluate (x +y)0 for x= -3 and y=5. 0 1 2 01
A variable contains five categories. It is expected that data are uniformly distributed across these five categories. To test this, a sample of observed data is