SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

If I were a boy, I ___ understand.a) could haveb) canc) could​
is 1/2 rational or irrational ​
Estimate 73% of 120 Thanks if you help!
Im giving brainliest Classical Greece and Rome have contributed greatly to our current understanding of democracy. In ancient Greece, citizens were directly res
A class of 195 students went on a field trip. They took 19 vehicles, some cars and some buses. If each car holds 5 students and each bus hold 25 students, how m
pls help me with this multiple choice ! thank you so much
borrowing money affects both assests and owners equity. True or false?​
Scatter plot question : A teacher collected data on 20 students for two different quizzes. The scatterplot below shows the relationship between the number of p
Write the theory of lightning
Identify the part of the drawing that is highlighted.