kiwi6352
kiwi6352 kiwi6352
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need an answer pls!

I need an answer pls class=

Respuesta :

randomperson77
randomperson77 randomperson77
  • 24-10-2020

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

Well, to find the cost of one cookie, we have to divide 9 by 15.

9/15=.6

.6 as cents is 60 cents.

Each cookie costs 60 cents.

Hope this helped you!! Have a wonderful day ^^

Answer Link
nvelez2008
nvelez2008 nvelez2008
  • 24-10-2020

Answer:

0.6 Cents per cookie

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by 15 you'll get 0.6 Cents.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a salaried job and an hourly job?
When electrons absorb energy they are able to a. move from exited states down to their ground states. b. move from their ground states up to excited states.
A major policy of president Ronald reagans administration was to
Panama successfully revolted against Colombia when it refused the U.S. offer for the canal's construction. a. True b. False
True or false the body often naturally seeks rest in the afternoon between 1:00 p.m. and 4:00p.m.
what two numbers equal 2048
The foreign policy initiative calling for an end to all European colonization efforts in the Western Hemisphere was known as the
What is one strategy both Patrick Henry and Thomas Paine use in their works?
What is an asymmetric digital subscriber line? a. A fast way to connect to the Internet c. A web server b. A web browser d. A line of code
Which of these would most likely result in a change to the current classification of an organism?