westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

A smoothie stores sell 3 strawberry smoothies and 5 banana smoothies for a total cost of 27.50 .The strawberry smoothie cost 0.50 more than the banana smoothies
What does the allele frequency have to total in the hardy- Weinberg equilibrium?
3,562,185 What is the value of 3?
find the zeros of K value x square - 2 x minus 2 X + 2 which -4​
9. A parallelogram is a quadrilateral. True or False?
A grinding wheel manufacturer designed a new grinding wheel. Repeated tests were conducted on wheels of approximately the same weight. The tests showed that the
A positively charged non-metal ball A is placed near metal ball B. Prove that if the charge on B is positive but of small magnitude, the balls will be attracted
Religions that tend to be expansionary, seeking to transmit their beliefs to new peoples and areas, are termed:____________
The Articles of Confederation represented the Americans' distrust of a. the British. b. states rights. c. any governing authority. d. a strong central gov
David can finish painting the room in 6 hours, and his elder brother Antony can finish it in 4 hours. If both brothers paint the room together, how many hours w