Hallawala Hallawala
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 32 men can do a job in 15 days, how long will it take 20 men

Respuesta :

NotSmartDilly
NotSmartDilly NotSmartDilly
  • 24-10-2020

Step-by-step explanation:

depends on the work do they get breaks

Answer Link

Otras preguntas

Mia paints interior walls at a rate of 12\dfrac{\text{m}^2}{\text{h}}12 h m 2 ​ 12, start fraction, m, start superscript, 2, end superscript, divided by, h, end
1-v≤9 what's the answer?​
The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle
Can someone tell me how to solve this?
f the decrease in the supply of a product is greater than the increase in its demand, _____. the quantity traded will rise, but the price could either rise or f
what is 134 850 000 in words​
8 pounds of birdseed cost $12.80. What is the price per ounce?
First angle in the triangle is 52 degrees Celsius and I need to find the outside and top
The perimeter of a rectangle with a width x and a length that is 3 times the width
if f(x)=3×+4 and g(x)=-×+1 what is f(g(2))f:1g:2h:-1j:-2​