alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

Using complete sentences, why do you think we need to use time zones on earth?
How do i do mean and median
Madame Pickney has a rather extensive art collection and the overall value of her collection has been increasing each year. Three years ago, her collection was
Solve the Equation 2x-3=14 -x+3y=-6
Which equation represents the function graphed above? x2−4x−2=0 x2−4x+2=0 x2+4x+2=0 x2+4x−2=0
help me with these problems please
Consider a pattern that begins with 180 and each consecutive number is 19 less than the previous term. What are the first five terms of this pattern
1. Write a minimum of 10 sentences in Spanish using the verbs to be", To know, and 'to go to"+ an infinitive. Remember to use vocabulary words, prepositions, an
Rewrite the following sentences using vivid adjectives and avoiding slang and nonstandard English. A boy and his dog sat by a house.
After dinner, your aunt serves slices of apple pie. Would you rather have a slice with a central angle equal to (a) one radian (b) 60 degrees? You must ch