ineedhelp51219 ineedhelp51219
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A local store advertises a sale on fruit snacks. Fruity Chews come in a 19 ounce package for $7.99 . About how much will customers pay per ounce?

Respuesta :

mianarara
mianarara mianarara
  • 23-10-2020

Answer:

7.99/19= 0.42052631578

about 0.42 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! I WILL MAKE BRAINLIST! What is the five number summary for the data: 2, 2, 4, 4, 5, 5, 6, 7, 9, 15 ?
Umm I need help it’s about girl who bling and does valuting
what is the symmetry and what is proportion and why are they important
i need help solving this geometry
the oil painting above entitled the dream uses visual metaphor. true or false
What type of numbers is 7.874 rational integer whole natural irrational
Will the carbon atoms that exist today as CO2 still be carbon atoms in a million years?
Read the excerpt from Let's Do the Right Thing, Together: Just then, Ava looked back to see what Jasmine ________ and tripped over a root in the path. She _____
Compare and contrast earth to another planet in our solar system
Will give brainliest answer