luissoria23 luissoria23
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

If gas costs $3.59 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $14.00?
(Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

phillipstianna947
phillipstianna947 phillipstianna947
  • 23-10-2020

Answer:

3 gallons if it needs to be a whole number

Answer Link
hakeemellzey
hakeemellzey hakeemellzey
  • 31-08-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

3 gallons

Answer Link

Otras preguntas

Explain how your resting heart rate is an indicator of your fitness
What weapons did the normans use?
Which kind of adjective is used most frequently in ordinary speech or writing? A. Article B. Demonstrative C. Proper D. Common
F an electron fell to a lower orbit or energy level, energy would be A. created. B. emitted. C. absorbed. D. transferred.
what is 15% of 68.97
What did Spain do after the American Revolution to discourage American settlements west of the Appalachian Mountains?
In which sentence does the verb agree with the subject? a. Few of the babies sleeps for the entire night. b. Many of the animals eat vegetables from the garden
1. Why did the US become involved in the Panama Canal?
Do you see john brown as a martyred hero or vile murder? Just wanted to know peoples opinion.
what is a factor of 21 but not a multiple of 3