2. Elizabeth was at the grocery store. She bought 3 pounds of apples at $0.89 per pound, 2 pounds of oranges at $0.53 per pound, and a loaf of bread that cost $1.39. How much, in all, did Elizabeth spend at the grocery store? L - Line Up a Plan: addition Step 1 -Choose an operation(s): Step 2 - Write your plan out using only words (remember to use no numbers in this step):​