Respuesta :
Answer:
It would cost $2.40 because 1 pound is $2.40
Step-by-step explanation:
Since the box is already a pound, we can determine that $2.40 = 1 pound of cereal!
Answer:
It would cost $2.40 because 1 pound is $2.40
Step-by-step explanation: