dax1375 dax1375
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 1 ounce of raisins cost $.80 how many ounces of raisins can be bought for one dollar

Plz help

Respuesta :

SpiderMonkey005
SpiderMonkey005 SpiderMonkey005
  • 22-10-2020

Answer:

1.25 oz

Step-by-step explanation:

Since 1 / 0.80= 1.25

Answer Link

Otras preguntas

If i^2 = −1 and x = i + 9, which is the result of squaring x?
Which number line shows the correct placement of 2.4 to the second power
26 + 3 = 1/(6 + 4c)​
What is x? Can you please help?
How do I solve this word problem?Eight hundred tickets were sold for a movie production and the receipts for the performance wear $8600. The tickets for adults
Mr Diaz’s class in learning some new social studies vocabulary words. They already know the first 12 words from the unit. If they need to learn 30 words total a
Are metal and non-metal elements typically ionically bonded? Explain.
Justify each step in solving the equation 5(y+3)-11=-y-6 by writing a reason for each statement. Statements Reasons 5(y+3)-11=-y-6 Given 5(y+3)=-y+5 5y+15=y
________ involves two-way, personal communication between salespeople and individual customers–whether face-to-face, by telephone, through video or Web conferen
Which state of matter does this model represent?a) solidb) liquidc) gasd) plasma​