ppeppa356
ppeppa356
22-10-2020
Mathematics
contestada
It’s really easy answer please
Respuesta :
lenarystark
lenarystark
22-10-2020
Answer:
8.5
Step-by-step explanation:
To get the answer, you should divide 34 by 4 = 8.5
Answer Link
morgan1186
morgan1186
22-10-2020
$8.50, just divide the amount given (in this case $34) by the number of products.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Name one example of when jesus forgave sinners in his public ministry
Interactive sites where users write about personal topics and comments to a threaded discussion are called
What role does intraspecies competition play in natural selection? A) There is competition within a species for resources, and only some individuals will surv
Does social media represent individuals authentically? Explain with examples.
a school of criminology that views behavior as stemming from free will is known as ____________.
pablo made a shirt using 3/8 yards of red fabric and 1/4 yards of green fabric. how many more yards of red fabric did pablo use?
Which term best describes those processes that move weathered rock materials and soils downslope? a. mass wasting b. slope sheeting c. talus transfer d. podzoli
If 36.0 g of mgso4⋅7h2o is thoroughly heated, what mass of anhydrous magnesium sulfate will remain?
please????????????????
algebra 2 function operations (link)