Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

Based on the table, which statement best describes a prediction for the end behavior of the graph of f(x)? As x → ∞, f(x) → –∞, and as x → –∞, f(x) → ∞ As x → ∞
Choose the polynomial written in standard form A.x2y2 + 4x4y + 10x6 B.x4y2 + 4x3y5 + 10x C.x7y2 + 4x3y + 10x3 D. x6y2 + 4x3y8 + 10x2
Describe 5 ways you can set the stage for effectively gathering information
Which expression is equivalent to (cos x)(tan(–x))? A. -sin x B. sin x C. -csc x D. csc x
What value does 4 represents in the number 487.009 ?
Your local chain grocery store has out of season produce. what is the best way to foster sustainable agriculture in your own community? question 7 options:
Find the area of the regular polygon. pentagon with a radius of 4 ft
Which Act protects consumers against inaccurate and unfair practices from credit card companies and lenders? The ______ in Lending Act protects consumers agains
Debate rules of the household senate
The h-r diagram classifies stars by the amount of heat they create .. true or false ?