victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

3) "The difference between twice a number and 17 is no more than 13."*
What is produced by the mitochondria that is required during active transport to move materials between cells
Help PLEASE I NEED THIS Geometry
Suppose an object is dropped from the top of a building into a pool of water at ground level. There is a splash 6.8 seconds after the object is dropped. How hig
2.5 quarters weigh approximately 1 ounce. How many pounds would you expect a collection of quarters worth $15 to weigh?
which one is correct
"A bull in a China shop, that's what she is" - In complete sentences, explain what this phrase means. The book is The Skin I'm In​
Mrs. Larson made 12 pillows from 16 yards of the same fabric how much fabric was used to make each pillow between what two whole numbers does your answer lie
Cora has a pink ribbon and a teal ribbon. The pink ribbon is 4 1/12 inches long. The teal ribbon is 8 5/12 inches longer than the pink ribbon. How long is the t
Please help!! Find the center, vertices, and foci of the ellipse with equation