steve654 steve654
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Bush Middle school is selling spirit sticks, 4 for $5.00. What is the cost of one spirit stick? *

Respuesta :

oscargutierrez7685 oscargutierrez7685
  • 21-10-2020

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

because 4 is 5 dollars so thats mean u divide 5 to 4 which that give u 1.25

Answer Link
aeciiid
aeciiid aeciiid
  • 21-10-2020
The cost of each of the spirit stick is $1.25
Answer Link

Otras preguntas

-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
Juan is thinking of two numbers. He says that 3 times the first number minus the second number is 118. In addition, two times the first number plus the second n
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
98 divided by 7 please show how
What are the unit rates for  4/8 , 5/25, 36/6, 14/21, 18/30, 28/16, 56/35, 45/108, 12/42, 39/26
98 divided by 7 please show how
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
What particles make up the nucleus of an atom?