ShErLiNGez ShErLiNGez
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Angel bought 5 chickens for $6.50. What’s the unit cost of one wing

Respuesta :

tonieshanianzegaing
tonieshanianzegaing tonieshanianzegaing
  • 21-10-2020

Answer:

1.3

Step-by-step explanation:

6.50/5

Answer Link
rryabchuk
rryabchuk rryabchuk
  • 21-10-2020

Answer:

The unite cost per one wing is $1.3.

Step-by-step explanation:

How i got this was by multiplying 6.50 by 1 and then dividing it by 5 which equals 1.3. Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

how did cro-magnons new tools make survival easier
Why was the south destroyed 1865-1877
4x 8y = 40, when y = 0.8?
What is the reducing agent during the Calvin cycle?
what would 900,985 be rounded to using 8 as the rounding number
Decision making is likely to be better informed and more efficient than when it occurs at the local level. a. True b. False
30 flowerpots. he plants 10 seeds in each pot. how many seeds does he plant?
what is the greatest whole number that rounds to 621860
a movie cost $3,254,107 to produce. what digit is in the hundred thousands place
are h2o and h2o2 the same compound