collettejoyfranke
collettejoyfranke collettejoyfranke
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Samantha bought a package of 6 pens for $4.32. How much would 2 pens cost. Write your answer in dollars and cents.

Respuesta :

harmonyanderson1 harmonyanderson1
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Answer Link
rodriguezyuridia350 rodriguezyuridia350
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Divide $4.32 by 6 and you get .72 multiply .72 by 2 and you get $1.44

Answer Link

Otras preguntas

6 days at a Waterpark costs 912 find the unit price
How do you solve square roots....plz give me some examples
What is Translations of Exponential Functions?
locate: Israel, judah,indus river, china
A horse travels 80 meters south in 20 seconds. What is its average velocity? A. 4 m/s B. 0.25 m/s C. 4 m/s south D. 0.25 m/s south
english is primarily a language A.latin B.greek C.romance D.germanic?
Why is it important for students to be skilled at reading, writing, speaking, and listening before graduating from high school
How can i use multiplication to find the quotient 3/5÷3/15How can I use multiplication to find the quotient 3/5÷3/15
what are the characteristics of a scientific theory
Complete the sentence by using the correct form of the verbs given in the brackets1.New Ministers were ____ in by the Governer.(swear)*help me please as soon as