At Penny's Diner, two eggs
with bacon cost $3.15 and
each cup of apple juice cost
$1.25. At these rates, how
much would breakfast cost?
Identify your two variables
write system of equation

Respuesta :

Answer:

$4.04

Step-by-step explanation:

$3.15+$1.25=y

y is our variable

so,3.15

   + 1.25

     4.04